Warning: include(gtm.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/transspeed24/przeprowadzkikatowice.eu/zabezpieczenie-mebli.php on line 62

Warning: include(gtm.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/transspeed24/przeprowadzkikatowice.eu/zabezpieczenie-mebli.php on line 62

Warning: include(): Failed opening 'gtm.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php71/root/usr/share/pear') in /home/transspeed24/przeprowadzkikatowice.eu/zabezpieczenie-mebli.php on line 62

Zabezpieczenie mebli przed przeprowadzką autor: Wojciech Mieszczok

Opublikowano 28 lipca, 2017 o 10:03


Zabezpiecznie mebli

Każda przeprowadzka, mniejsza czy większa, wiąże się z przewiezieniem całego swojego dobytku w inne miejsce zamieszkania. Jeżeli chodzi o małe przedmioty, nie ma z tym większego problemu, wystarczy, że zapakujemy wszystko w pudła i odpowiednio zabezpieczymy całą zawartość, możemy wypełnić puste miejsca, np. zgniecionymi gazetami, w ten sposób, w środku nic się nie będzie przesuwać, dzięki czemu nasze rzeczy przetransportujemy w nienaruszonym stanie. Jednak jeśli zamierzamy zabrać ze sobą również meble czy sprzęt RTV lub AGD, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, jak znieść i wnieść nasz gabarytowy przedmiot oraz o odpowiednie zabezpieczenie mebli i sprzętu przed uszkodzeniami. Logistyka potrafi być wielkim wyzwaniem, aby transport przebiegł bezproblemowo, należy zadbać o każdy szczegół.

Jak przygotować meble do przeprowadzki?

Przyszykować meble do przeprowadzki możemy na dwa sposoby:
- rozkręcić je na części - rozkręcanie mebli jest bardzo pracochłonne (konieczne będzie spisanie wszystkich części i śrubek, żeby ułatwić sobie ponowne skręcenie lub sfotografowanie rozkładanego mebla), jednak w przypadku dużej szafy czy wielkiej komody może być to koniecznie, ze względu na węższe drzwi lub wąskie klatki schodowe w blokach, rozmontowane meble łatwiej przetransportować jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, gdyż często nasze meble są klejone.

- przewieźć w całości - tu musimy się liczyć z gabarytem, ciężarem mebla oraz z wysokością piętra, z którego musimy znieść lub na które musimy go wnieść, problemów mogą przysporzyć wyżej wymienione wąskie klatki schodowe.

Zabezpieczenie sprzętu i mebli, niedoświadczonym osobom, może wydawać się niepotrzebne i pracochłonne, jednak dzięki temu uchronimy nasz dobytek przed przetarciami i nieodwracalnym uszkodzeniem, które będzie bardziej kosztowne niż odpowiednie zabezpieczenie. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie fachowej firmy przeprowadzkowej takiej jak Trans-Speed z Katowic.

Jak zabezpieczyć meble przed przenosinami?

Materiały, z których możemy skorzystać, są najczęściej dostępne w większości budowlanych sklepów, są to między innymi:

- folia stretch,
- folia bąbelkowa,
- styropian,
- kartony, tektura,
- taśma klejąca.

Kiedy już wiemy, z jakich materiałów skorzystamy, możemy przystąpić do odpowiedniego zabezpieczania.

Pierwszym krokiem jest opróżnienie całej zawartości z mebla (przewożenie z zawartością może być kuszące, jednak mebel sam w sobie jest ciężki, po co dodawać więcej kilogramów), następnie demontujemy wszystkie półki, dzięki temu nasz mebel również straci na wadze. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie drzwiczek przed otwarciem w czasie transportu lub wynoszenia (używamy do tego taśmy klejącej). Na koniec obklejamy mebel folią bąbelkową, kartonami lub styropianem i zawijamy starannie folią stretch, należy pamiętać o zabezpieczeniu rogów i wystających elementów, które są bardziej narażone na wszelkie uszkodzenia, takie zabezpieczenie (krok po kroku) powinno uchronić nie tylko naszą szafę, komodę czy też wiszącą szafkę przed przypadkowymi przetarciami, ale również kanapę przed rozdarciem obicia lub zabrudzeniem.

Wszystkie meble powinny być dodatkowo zabezpieczone w samochodzie, dlatego warto skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej Trans-Speed z Katowic, takie firmy wykorzystują specjalne pasy zabezpieczające. Ważne jest też odpowiednie rozmieszczenie mebli. Na sam dół kładziemy największe, najcięższe i najbardziej wytrzymałe meble, a dopiero na nich po przełożeniu kartonem lub innym materiałem stawiamy lżejsze i mniejsze.

Meble zabezpieczone w ten sposób są gotowe do przewożenia, należy jednak zachować szczególną ostrożność przy załadunku i rozładunku naszych mebli.