Poradnik przeprowadzkowy Zapraszamy do lektury

Jak zorganizować transport ładunków nietypowych do 1,5 tony?

Autor: Wojciech Mieszczok

Napisano: 24.02.2018


Transport ładunków nietypowych

Podczas przewożenia ładunków o niestandardowych kształtach, czy też gabarytach, można spotkać się z niemałym problemem. Samodzielna organizacja transportu nie jest dobrym pomysłem. Przeszkodą jest przede wszystkim brak odpowiednich zabezpieczeń, dzięki którym przewożony ładunek nie ulegnie uszkodzeniu podczas przejazdu. Ciężko jest również znaleźć samochód, którym można przewieźć np. domowy sejf, maszynę, szafę trzydrzwiową, fortepian, czy też pianino. Może okazać się tak, że samodzielnie zorganizowany przewóz będzie nie tylko drogi, ale również niebezpieczny dla ładunku i osób zajmujących się jego załadunkiem/rozładunkiem. W takiej sytuacji najlepszym i jednocześnie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest transport specjalistyczny.


Kreskówkowe wyzwanie - jak przewieźć pianino?

Autor: Wojciech Mieszczok

Napisano: 18.02.2018


Przewóz pianin

Instrumenty klawiszowe, czyli arystokracja muzyki. Piękno fortepianu i pianina jest niezaprzeczalne, ale nawet w obliczu sztuki czasem trzeba zejść na ziemię i spotkać się z realiami. Prawda jest taka, że według pozycji tych instrumentów można by kalibrować GPS, bo ich przemieszczanie jest niesamowicie uciążliwe. Już pół metra przesunięcia to strojenie na nowo. Jeśli zamierzamy się przeprowadzić, czeka nas sporo więcej trudności - nie tylko takich jak w kreskówkach, gdzie każdy wciągany na piętro fortepian obowiązkowo musi spaść.


Wynajęcie firmy transportowej, czyli dobry pomysł na dokonanie przeprowadzki

Autor: Wojciech Mieszczok

Napisano: 08.02.2018


Przewóz mebli

Przeprowadzka jest ważnym wydarzeniem w naszym życiu. Nowe miejsce zamieszkania, otoczenie i ludzie którzy znajdą się wokół nas to dawka sporych emocji. Warto zorganizować przeprowadzkę tak, aby przewóz wszystkich bagaży i wyposażenia domu nie przysparzał nam dodatkowego stresu, a cała operacja przebiegała wyjątkowo sprawnie. Może nam w tym pomóc jedna ze znanych firm transportowych z Katowic, mianowicie Trans-Speed.


Przeprowadzaka domu? Zrób to dobrze!

Autor: Wojciech Mieszczok

Napisano: 02.02.2018


Przeprowadzka domu

Każda przeprowadzka, niezależnie od swojej skali, stanowi duże wyzwanie logistyczne. Wymaga ona bowiem zabezpieczenia, przeniesienia, a następnie przewiezienie mebli i całej reszty wyposażeniu domu. Działania te niejednokrotnie przerastają siły osób, które zmieniają swoje miejsce zamieszkania - rozwiązaniem stać się może zatrudnienie firmy przeprowadzkowej.


Jak poradzić sobie z zagraconym strychem?

Autor: Wojciech Mieszczok

Napisano: 05.08.2017


Przeprowadzka strychu

Okres przeprowadzek wprowadza w życie każdego sporą dawkę chaosu. Niezwykle istotna jest dobrze zaplanowana przeprowadzka, aby w pełni sprawnie i szybko poradzić sobie z jej wszystkimi mankamentami. Podczas przeprowadzki najważniejszymi jej punktami stają się dla Ciebie takie pomieszczenia, jak kuchnia, salon czy łazienka i sypialnie. Często wówczas zapominasz o piwnicy bądź strychu - nie ukrywajmy, ale to właśnie te dwa miejsca, są z reguły najbardziej zagracone. Co więcej, piwnica czy strych to skupiska rzeczy, które raz tam ulokowane, leżą i kurzą się latami. Oczywiście z reguły, bo są przecież osoby, który w nawet takich miejscach dbają o porządek. Chwała im za to! Jeśli jednak jesteś osobą, która nie ma pojęcia, jak poradzić sobie z zagraconym strychem - poniższy wpis blogowy powinien Ci to zdecydowanie ułatwić!


Zabezpieczenie mebli przed przeprowadzką

Autor: Wojciech Mieszczok

Napisano: 28.07.2017


Zabezpiecznie mebli przed przeprowadzką

Każda przeprowadzka, mniejsza czy większa, wiąże się z przewiezieniem całego swojego dobytku w inne miejsce zamieszkania. Jeżeli chodzi o małe przedmioty, nie ma z tym większego problemu, wystarczy, że zapakujemy wszystko w pudła i odpowiednio zabezpieczymy całą zawartość, możemy wypełnić puste miejsca, np. zgniecionymi gazetami, w ten sposób, w środku nic się nie będzie przesuwać, dzięki czemu nasze rzeczy przetransportujemy w nienaruszonym stanie. Jednak jeśli zamierzamy zabrać ze sobą również meble czy sprzęt RTV lub AGD, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, jak znieść i wnieść nasz gabarytowy przedmiot oraz o odpowiednie zabezpieczenie mebli i sprzętu przed uszkodzeniami. Logistyka potrafi być wielkim wyzwaniem, aby transport przebiegł bezproblemowo, należy zadbać o każdy szczegół.


Przenosiny do nowego mieszkania

Autor: Wojciech Mieszczok

Napisano: 16.07.2017


Przenosiny do nowego mieszkania

Duża grupa osób decyduje się obecnie na kompleksowe przeprowadzki mieszkań, ale nie każdy ma na ten temat odpowiednie pojęcie. Przydatne okazują się być w tym zakresie zwłaszcza umiejętności praktyczne, których nie da się nabyć w kilka dni.


Jak poradzić sobie z przeprowadzką?

Autor: Wojciech Mieszczok

Napisano: 08.07.2017


Jak poradzić sobie z przeprowadzką

Przenosiny do nowego miejsca zamieszkania w wielu ludziach wywołują atak paniki. Nic w tym dziwnego, bo przeprowadzki nie należą do zadań najłatwiejszych. Dlatego, aby wszystko przebiegało szybko i sprawnie trzeba pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.


Przeprowadzki firm na Śląsku – ceny i warunki

Autor: Wojciech Mieszczok

Napisano: 31.03.2016


Przeprowadzki firm Śląsk - ceny

Twoja firma dynamicznie się rozwija i zastanawiasz się nad zmianą lokalu? Przeprowadzki firm nigdy nie należą do prostych – trzeba zrealizować je wyjątkowo sprawnie i w sposób, który nie zaburzy harmonogramu codziennych prac. Na szczęście nic nie jest niemożliwe!